BEA-APP (Baltic Energy Areas – A Planning Perspective)

BEA-APP (Baltic Energy Areas – A Planning Perspective) on Interreg Läänemere piirkonna programmi (Interreg Baltic Sea Programme) projekt, mis kestab kuni 2019. aastani.

 

BEA-APP_logo_v

 

 

Projekt käsitleb Läänemere piirkonna riikide väljakutseid, mis on seotud üleminekuga madala süsinikujäljega, suurenenud taastuvenergia tootmise ja kasutamisega energiasüsteemidele.
Et saavutada kliimamuutuste leevendamise ja taastuvenergiaga seotud kõrgeid eesmärke piirkonnas, tuleb ruumilisel planeerimisel arvestada teatud tingimustega ja määrata täiendavad kohad taastuvenergia seadmete paigaldamiseks (tuulepargid, bioenergia jaamad, päikeseenergia rajatised jm).
Paraku puuduvad planeerijatel sageli vahendid parimate sobivate alade määratlemiseks ja määramiseks, sest samal ajal tuleb leida tasakaal ka konkureerivate huvide vahel. Taastuvenergia projekte rakendades põrkutakse sageli kohalike vastuseisuga ning „mitte minu tagaaias“ suhtumisega. Samuti ei ole neil alati piisavalt teadmisi kohalike varude ja olude kohta, mis aitaks leida nutikaid kohapõhiseid lahendusi.

Projekti täpsem tutvustus ja projekti tegevuste ülevaade ning avaldatud dokumendid on toodud projekti kodulehel:

http://www.balticenergyareas.eu/ (inglise keeles)

Projekti eelarve TREA tegevustele on 239 00 EUR, millest EL poolne toetus on 203 150 EUR

Projekti kontaktisikuteks on TREAs:

Antti Roose

Martin Kikas

Projekti toetab Interreg Läänemere piirkonna programm (Interreg Baltic Sea Programme 2014-2020)

 

 


IR BSR_logo_EU-supplement_horizontal_500pixEUSBSR flagship label cmyk