Village Underground (Suurbritannia), Mysteryland (Holland), Solar Sound System (Prantsusmaa/Šveits) ja Clubmob (Saksamaa) leidsid tunnustust EE MUSIC Europe Award auhinnastseremoonial väljapaistva panuse eest energiasäästu Euroopa muusikaelu korraldamisel. 10. detsembril Barcelonas toimunud pidulikul stseremoonial pärjati algatusi, festivale, klubisid ja ürtustekorraldajaid üle Euroopa nende heade tulemuste eest energiasäästliku muusikaelu edendamisel.

EE MUSIC algatuse eesmärk on energiasäästu alaste teadmiste levitamine muusikatööstuses, millega loodavad korraldajad muusika vallas tegutsejate hulgas tekitada huvi energia- ja keskkonnasäästu vastu. Selleks pakutakse nõuandeid ja tööriistu, mis hõlbustavad muusikaüritusi korraldavate inimeste ja seadmete/ruumide haldajate igapäevast tööd. Viimase kahe aasta jooksul on algatusega liitunud sadu klubisid, üritusi ja festivale, mis on osa laiemast liikumisest säästvama tuleviku suunas. See liikumine on loonud aluse kultuurile, milles muusikatööstus on tegus oma energiakulude nutikal juhtimisel.

EE Music Europe Award auhinnaga on pärjatud:
EE MUSIC STAR FESTIVAL: Mysteryland (Holland)
43% võrra vähenenud energiakasutuse, diiselkütuste asendamise eest biodiisliga, energiakasutuse innovatiivse monioorimistehnoloogia Watt Now kasutamise eest ning ID&T publiku kaasamise eest keskkonna hoidmisse kampaaniaga Celebrate Life.
EE MUSIC STAR CLUB: Village Underground (Suurbritannia)
energiakasutuse märkimisväärse vähendamise eest – allapoole EL-i ja UK eeskujudest, energiasäästu investeeringute eest – sh LED valgustusse ja kiirgusküttesse, täieliku ülemineku eest taastuvatele energiaallikatele, innovaatilise müratõkke ja soojustusena toimiva rohekatuse eest, Londoni metroovagunite taaskasutuse eest katusestuudiona.
EE MUSIC STAR CAMPAIGN: Clubmob Munich (Saksamaa) ja Solar Sound System (Prantsusmaa) ühisvõit
Clubmob on auhinnatud publiku aktiivse kaasamise eest energia kokkuhoidmisel ja energiasäästu investeeringute rahastamise ühendamise eest publiku kaasamisega.
Solar Sound System on auhinnatud oma globaalse töö eest tänavapubliku kaasamisel energiasäästu teemasse, ühendades omavahel nähtavalt (ja tuues need publiku haardeulatusse) mõisted “energia”, “heli”, “taastuvad energiaallikad” ja “energiasääst” ning ühendades koostööks erinevate elualade esindajad alates artistidest kuni inseneride ja teadlasteni.

Žürii pärjas märkimisväärse panuse eest EE MUSIC algatuse edenemisse erakorraliselt veel:

EE MUSIC PIONEER REGION AND COLLABORATION: EE MUSIC regioon Styria (Austria)
Kohaliku omavalitsuse (Land Steiermark), energiatootja, energianõustaja (Energie Steiermark) ja kultuuriasutuste koostöös ühise toetuse loomise eest energiasäästuks loomemajandussektoris.
EE MUSIC SUSTAINABILITY PIONEER: Rock in Rio Festival (Portugal)
Pikaajalise pühendumise eest keskkonna säästmisele, energiajuhtimisele ja -säästule. Muuhulgas oma ökoloogilise jalajälje mõõtmise, kogukonnale suunatud sponsorluse (nt päikesepaneelide soetamine Brasiilia koolidele) ja oma tarbimisandmete vastutuleliku jagamise eest üldsusega.
EE MUSIC GREEN PRODUCTION PIONEER: Eurovision Song Contest 2015 (Austria)
Ambitsioonika eesmärgi täitmise eest, mis sisaldab Euroopa suurima teleülekande energiavarustuse tagamist “rohelise” elektri abil, generaatorite kasutamise täielikku vältimist (millega hoiti kokku enam kui 400 000 l diiselkütust), keskkonnasäästlike eesmärkide laialdast teavitust teleprogrammi levitaja ORF vahendusel ning säästva traditsiooni loomist tulevasele lauluvõistlustele.
EE MUSIC DIAMOND AMBASSADOR: Antonio Cañas Rojas, Greenize (Hispaania)

“Üle terve Euroopa oleme leidnud muusikatööstuses grupi inimesi, kes toimetavad küll kõik väga erinevalt, kuid kes soovivad luua paremat maailma ja on võtnud eesmärgiks muuta süsteemi paremaks. Meie eesmärgiks pole luua “rohelist” liikumist, vaid muuta “roheliseks” üldine suhtumine. ” Jacob Bilabel, Green Music Initiative asutaja.

“Maailma riikide juhid jõudnud Pariisi ühisele kokkuleppele kliimamuutuste pidurdamise osas. Nüüd on järg ühiskonna ja ärimaailma käes, et muuta see hea kavatsus reaalsuseks. Vaid julge pealehakkamisega on võimalik muuta üldisi hoiakuid. Nii EE MUSIC Award auhinnatud kui ka lugematu hulk teisi organisatsioone üle Euroopa on võtnud enesele liidrirolli muusikatööstuses. Nüüd peame leidma ühise narratiivi, milles kõigil on võimalik kaasa rääkida.” Alison Tickell, Julie’s Bicycle asutaja ja tegevjuht.

EE MUSIC Europe algatust toetab Euroopa Liit läbi Intelligent Energy Europe programmi. EE MUSIC Awards auhinnatseremooniat toetas RTVE Radio 3, Antigua Fabrica Estrella Damm, Apple Tree Communications ja Fabra i Coats Hispaanias.

Fotod on leitavad http://ee-music.eu/press