Kas soovite ise rohkem otsustada enda tarbitava elektrienergia üle ja säästa elektrikuludelt, aga veel ei tea kuidas seda teha? Või soovite osaleda taastuvenergia tootmises ja panustada kohalikku säästlikku majandusse, aga see nõuab suurt investeeringut? Miks mitte teha seda koostöös naabriga või teiste kaaslinlastega? Ehk oleks see rahaliselt otstarbekam, aga millised plussid koostegutsemisega veel kaasnevad?

Kas ja kuidas saab kohalik omavalitsus siin abiks olla? Mis kasu saab omavalitsus, kui piirkonna elanikud ise lokaalselt rohkem elektrienergiat toodavad?

Kui eelnevad mõtted on tuttavad ning sooviksite neil teemadel rohkem teada saada, siis kutsume Teid osalema Rakvere piirkonna elanikele suunatud töötoas “Koos naabriga elektrit tootma!”, mis toimub 30. novembril kell 17.30-19.30 hübriidüritusena – võimalik on tulla AQVA seminariruumi MARCUS või osaleda veebikeskkonnas Microsoft Teams.

Töötoas esinevad Tartu Regiooni Energiaagentuuri eksperdid.

Martin Kikas tutvustab lühidalt energiakogukondade ja energiaalase koostegutsemise ( nt energiaühistute) teemat.

Nele Ivask räägib peamistest võimalustest, kuidas naabri ja kaaslinlasega koos taastuvenergiat toota, sellise koostöö kasudest ning omavalitsuse võimalikust rollist selles.

Marten Saareoks näitab, kuidas oma korteriühistus toodetud taastuvenergiat võimalikult kasumlikult kohapeal tarbida.

Annika Urbas tutvustab koduse energiakasutuse hindamise veebilahendust.

Töötoa lõpus on võimalik küsida kõike, mis antud teemal huvi pakub!

Töötuba on tasuta kõigile, kes registreeruvad hiljemalt 29. novembril internetilingil: https://forms.gle/QxNvXQoE93Wvmevn8. Registreeritud osalejaile saadetakse ürituse link 29. novembril nende epostiaadressile.

Tulemas:

Jälgi meid Facebookis!