Loading Events
This event has passed.

31. märtsil kell 14.00-16.00 toimub veebiseminar „Meie keskkonnajalajälg: digi- ja olmejäätmed“. Sõna saavad Tartu Loodusmaja juhendaja Aili Elts ja Tartu Regiooni Energiaagentuuri ekspert Marek Muiste.

Seminari käigus toimub kaks ettekannet:

  • Aili Elts: „Olmejäätmete dilemma“. Mis paber see kommipaber on, et paberikonteinerisse ei sobi? Kas pakendeid on üldse vaja eraldi koguda ja pesta? Vahel on tunne, et maailma päästmiseks tuleb hakata nullkulu (zerowaste) elustiili harrastajaks kuid ka see ei ole lihtne väljakutse ja nii need küsimused tekivad…
  • Marek Muiste: „Meie digitaalne keskkonnajälg“ Minu armas kodune multimeediaarvuti saab peagi 10 aastaseks. Olen seda hästi hoidnud, hooldanud ja parandanud. Olen kokku hoidnud tuhandeid eurosid ja vähendanud enda tarbitud teenuste keskkonnajälge. Nüüd, 10 aastat hiljem, peaksin ostma uue masina, aga arvutid on vahepeal oluliselt muutunud. Kas tänapäeval on võimalik leida digitaalseid tööriistu, mis juba mõne kuu või aasta pärast ei lõpetaks prügikastis?

Mõlemale ettekandele järgneb küsimuste ja vastuste voor.

Seminaril osalemine on tasuta, kuid palume teil registreeruda (lisatud e-mailile saadetakse ürituse link 30.03.): https://forms.gle/vmFiYCi3ZaUH7Z3w5

 

Seminar on korraldatud Eesti-Läti piiriülese Interreg koostöö programmi projekti „Arukas elamine“ („Smart Living“) raames. Projekti eesmärk on edendada avalikku arusaamist keskkonnasõbralikust elustiilist ja läbimõeldud energiaressursside kasutamisest Eestis ja Lätis, ühendades nii riike kui partnerorganisatsioonide pädevuse. Projekti partnerid Eestis Tartu Regiooni Energiaagentuur, Lätis Green-Tech Cluster ja Vidzemes plānošanas reģions.