Koduomanikele
Korteriühistutele

Abi, nõu, teenused, koostöö

Eesti kodumajapidamise energiakulu küsitlus

Tartu Regiooni Energiaagentuur kutsub Teid täitma Eesti kodumajapidamise energiakulu küsitlust: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfybAhC4aKJt2kxqBrGyJTgIB6uu6zcDOud0w8FdA_qabGtiw/viewform?usp=sf_link

Küsitluses käigus selguvad Eesti kodumajapidamiste reaalsed energiakulud, mida kaustatakse interaktiivses platvormis statistikaandmetena ja võrdlusmaterjalina. Loodav platvormi on suureks abiks inimeste energiakäitumise hindamisel ja parandamisel.

Küsitlus on täiesti anonüümne, ei küsita Teie nime ega aadressi, kuid Teil on vaja enda majapidamise viimase aasta kommunaalarveid ja veidi aega.

Andmeplatvormi väljatöötamist toetab Estonia – Latvia Programme, projekti „Smart Living“ raames koos Green-Tech Cluster ja Vidzemes plānošanas reģions, kes viivad sama küsitluse läbi Lätis.

TREA Smart Living blogis saate tutvuda postitusega, kus projektijuht Annika tutvustab enda kodumajapidamise energiatarbimise jälgimist. https://treasmartliving.blogspot.com/

Maja renoveerimise projektijuhtimine

Oma kodu, olgu selleks siis eramaja või korterelamu, ehitamisel ja renoveerimisel püütakse küll alati leida parimad saadaolevad projekteerijad, ehitajad ja järelevalve spetsialistid, kuid sageli tunneb tellija end nendega suheldes siiski abituna, sest napib asjakohaseid teadmisi, on raske näha kõikehõlmavat tervikpilti ning põhitöö kõrval on pea võimatu keskenduda majaehituse projektijuhtimisele.
Meie eksperdid aitavad teid tehniliste nõustajatena läbi kogu maja renoveerimise protsessi, alustades erinevate lahendustega seotud nõustamisest, lõpetades ehitajate ja teenusepakkujate valimise ning ehitusjärelvalvega.
See on koduomanikule oluline teenus, mis aitab saavutada oodatud energiasäästu ja kokkuhoiu energiakulutustelt. Ainult hästi ehitatud maja saab olla energiasäästlik ning oma teenusega aitame juba eos vältida võimalikku ehituspraaki.
Võtke meiega ühendust, kui plaanite maja ehitamist või renoveerimist, vaatame koos kõik vajalikud sammud läbi ning teeme kindlaks, kui palju meie sõltumatut tuge vajate kogu selles põnevas protsessis!

Energiamärgise koostamine

Energiamärgis on dokument, mis näitab maja või selle osa energiatarbimise taset võrreldes teiste analoogsete hoonetega nii, et tagatud on hea sisekliima. Selle alusel saab võrrelda, kas teie kodu kulutab ruutmeetri köetava pinna kohta rohkem või vähem energiat kui teised sarnased majad. Kui maja energiamärgis on D, E, F või G klassis, siis on otstarbekas tellida energiaaudit ja mõelda, mida energia säästlikumaks kasutamiseks ette võiks võtta.
Alates 9. jaanuarist 2013. a. on energiamärgis kohustuslik uutel ehitatavatel hoonetel,  üle 500 m2 kasuliku pinnaga avalikel hoonetel ning olemasoleva hoone/hoone osa müügil või väljaüürimisel, kui seda nõuab ostja või üürnik.
Koostame teie kodule energiaauditi ja väljastame energiamärgise. Uue maja ehitamisel tuleb energiamärgisele mõelda juba projekteerimisel, mitte alles ehitama asudes!

Energiamärgise hind on 75 € + km (olemasolev kortermaja) või 90 €+km (olemasolev eramaja), projekteeritavate majade energiamärgiste hind kokkuleppel.

Energiamärgise tellimiseks laadige alla ja täitke sobiv energiamärgise lähteandmete ankeet ning saatke see aadressile martin.kikas@trea.ee. Samale aadressile võite saata ka kõik energiamärgise tellimist puudutavad küsimused.

ENERGIAMÄRGISE LÄHTEANDMETE ANKEET olemasolevale majale

ENERGIAMÄRGISE LÄHTEANDMETE ANKEET projekteeritavale majale

Energiamonitor

Veebirakendus energiatarbimise jälgimiseks, analüüsimiseks ja vähendamiseks.

Kasutama!

 

Hoonete energiajuhtimine

Monitoorime ja analüüsime energiatarbimist, teeme energiasäästu toovaid ettepanekuid, kalkuleerime maksumused ning arvutame lahenduste tasuvused, et hoonete haldajad saaksid täieliku ülevaate oma hoone seisukorrast ja võimalustest.

Analüüsime ka kohapealsete energiatootmise süsteemide kasutamist hoones ning väljastame energiamärgised. Pakume võimalust hoonete monitoorimiseks läbi on-line andmebaasi, kuhu kogunevad andmed ning mille põhjal saab operatiivselt nõu anda.

Võta ühendust

Kuidas jälgida ja juhtida ise oma energiakäitumist, millele mõelda renoveerimisel, mida huvitavat oleme oma töödega välja uurinud ja millistele järeldustele jõudnud …

Lugege meie ekspertide kirjutatud ning muid artikleid energiatõhususe, energiakäitumise ja muu kohta!

Loe lähemalt

Ükskõik mida ette võttes on üsna suur tõenäosus, et kuskil Eestis või mujal maailmas on midagi sellist juba tehtud. Oleme kokku kogunud hulga huvitavaid ja inspireerivaid näiteid oma tegevustest ja meie projektipartneritelt, millest ka teie inspiratsiooni võite saada.

Leidke enda jaoks huvitavad objektid või tegevused ning vajadusel võtke meiega ühendust lähema info saamiseks!

Vaata lähemalt

Mõnikord tahaks lihtsalt ise käed külge panna ja mõne asja välja arvutada. Oleme kokku kogunud mõned tõsisemad ja mõned lihtsamad, isegi mõned meelelahutuslikud kalkulaatorid, mille abiga saab piisavaid andmeid omades üht-teist kasulikku välja arvutada, olgu selleks siis auto süsinikujälg, maja energiakulu, elektripirni elektritarbimine või valgusjõudlus. 
Muidugi ei anna selline ligikaudne arvutamine lõplikke ega täpseid vastuseid, vaid ainult ettekujutuse sellest, mis seisus asjad võivad olla. Täpsemate küsimustega soovitame pöörduda meie ekspertide poole.

Vaata lähemalt